Special Offer: Get 50% off your first 2 months when you do one of the following
Personalized offer codes will be given in each session
Easywrite
  • Wednesday, August 24, 2022 · 7:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Tuesday, August 23, 2022 · 7:00 PM EEST
    Seuraavan inspiraatiowebinaarin puhuja on Otavan kustannusjohtaja Antti Kasper. Webinaari järjestetään 23. elokuuta klo 19.00.

    Antti Kasper on ollut kaksi vuosikymmentä kirja-alalla, ja on nyt Otavan kaunokirjallisuusyksikön vetäjä. Hän tulee ker...
  • Friday, August 19, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen kahdeksanteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, June 15, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen kahdeksanteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, June 8, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen seitsemänteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, June 1, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen kuudenteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, May 25, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen viidenteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Tuesday, May 24, 2022 · 7:00 PM EEST
    Inspiraatiowebinaari Aki ja Milla Ollikaisen kanssa. He vastaavat kernaasti kysymyksiin.

    Aki Ollikainen on julkaissut kolme romaania ja voittanut Helsingin Sanomien kirjallisuuspalkinnon 2012. Milla Ollikainen on julkaissut kolme rikosromaania ja...
  • Wednesday, May 18, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen neljänteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, May 11, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen kolmanteen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, May 4, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen toiseen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Wednesday, April 27, 2022 · 8:00 PM EEST
    Tällä kyselytunnilla voit kysyä kaikki kysymyksesi liittyen ensimmäiseen moduuliin tai myös kurssin muuhun sisältöön.
  • Blank-6
    Tuesday, September 13, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-6
    Tuesday, September 6, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-4
    Tuesday, August 30, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-5
    Tuesday, August 23, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-6
    Tuesday, August 16, 2022 · 12:00 PM EEST
  • Blank-6
    Tuesday, June 28, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-5
    Wednesday, June 22, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-5
    Tuesday, June 21, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-5
    Thursday, June 16, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-2
    Wednesday, June 15, 2022 · 11:00 AM EEST
  • Blank-2
    Tuesday, June 7, 2022 · 12:00 PM EEST
  • Blank-5
    Wednesday, June 1, 2022 · 11:00 AM EEST
Series
  • Ilmainen minikurssi
    Tervetuloa EasyWriten ilmaiselle minikurssille.

    Voiko kirjoittamista opetella? Mitä kannattaa ottaa huomioon tekstiä työstäessä? Mikä teki menestyskirjailija Riikka Pulkkisesta kirjailijan?

    EasyWrite järjestää kirjoittamisen intensiivikurssin 1...