About
Son 15-20 yılda girişimci bakış açısı ve büyük veriye dayalı çalışmalar birçok sektörde iş yapış şeklini kökten değiştirdi. Pandemi sürecinde de dijitalleşmenin, yeni teknolojilerin, sürdürülebilirliğin ve güvenilir gıdaların önemi hiç olmadığı kadar arttı.

İnovasyona ve yaratıcı fikirlere en çok ihtiyacımız olan bu yeni dönemde; bilgi, ilham ve yeni iş olanakları oluşturmak için WorldFood İstanbul kapsamında Food Tech Garage alanını açıyoruz.

Biyoteknolojiden gıda israfına, katkı maddesiz gıda üretiminden şehiriçi tarım tekniklerine, sürdürülebilir gıdalardan yeni nesil veri tabanlı gıda tüketimine, sektöre damga vuran teknoloji tabanlı gıda girişimcilerini sektörle buluşturuyoruz.

25-28 Kasım tarihleri arasında WorldFood İstanbul’da kurulacak özel alanda girişimci ürünlerini deneyimlemeden önce, 12 Kasım Perşembe günü Food Tech Garage Webinar’da bu buluşma fırsatını kaçırmayın.
When
Thu, Nov 12, 2020 · 2:00 PM Istanbul (GMT +3:00)
Agenda
  • Sektörün açıkları ve büyüme alanları neler?
  • Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için bütüncül çözümler neler?
  • Yiyecek-içecek sektöründe yatırım dünyası nasıl evrilecek?
  • Sağlık, çevre ve hayvan refahı konuları tedarik zincirine nasıl etki ediyor? Girişimcilerin çözümleri neler?
  • Hangi tüketici trendleri gıdada yeni nesil inovasyonları görmemizi sağlayacak?
  • Kurumsal firmalar ve girişimcilerin iş birliği modellerinde sektörü hangi fırsatlar bekliyor?
Presenters
1604047426-608eb757505f094d
Buse Berber Örçen
Nanomik Kurucu Ortak & CEO
Buse Berber Örçen, lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde tamamladı. Gıda mikrobiyolojisi üzerine çalışmalar yapan Örçen, 2014 yılında ortakları ile beraber Nanomik’i kurarak, meyve ve sebzelerin raf ömrünü uzatan ve temizliğini sağlayan doğal koruyucular üzerine faaliyetlerini sürdürüyor. İTÜ Çekirdek ve İSO Koza girişimi olan Nanomik EIT Food, Climate KIC gibi Avrupa Birliği sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik programlar dahil olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür.
1604047594-3ec017c78130830a
Emine Yılmaz
HyggeFoods Company Kurucu & CEO
İTÜ Kimya Mühendisliği mezunu Emine Yılmaz, gıda teknoloji şirketi Hyggefoods’un kurucusudur. Bigbang 2018'de İstanbul Sanayi Odası tarafından Geleceğin Sanayicisi seçilmiştir. Sonrasında Lions Fark Yaratan Kadın Girişimci Ödülü, YTU TTO ve Çalık Holding iş birliğinde düzenlenen İlk İşim Girişim yarışması birinciliği ve Genç Müsiad Girişimcilik proje ödülü ile yola devam etmektedir. Önem verdiği ‘Fikirden ürüne dönüşüm’ ve ‘Elimizdekiler ile en iyi ne yaparız?’ konuları ile ilgili girişimcilik ekosistemi içinde farkındalık yaratmaktadır. Hyggefisk, Vegovego, Anatolia Meat ve BioCoBloc markaları arasındadır.
1604047932-4bfb9a13fa1527c4
Ertaç Çiftçi
Leos Bilim Teknoloji A.Ş. (LYKTA GREENBOX) Kurucu, Genel Müdür & COO
Geliştirdikleri ileri teknoloji ürünler ile sürdürülebilir tarım ve beslenme, yaşam, doğa ve enerji alanlarında mühendislik çözümleri üretmek ve bilimsel çalışmalarını, ar-ge faaliyetlerini yürütmek amacıyla bilim insanları, mühendis ve uzmanla tarafından kurulmuş olan LEOS; Türkiye ve İsveç’te LYKTA GREENBOX markası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. LYKTA GREENBOX; Aeroponik İç Ortam Bitki Yetiştirme Modülleri ile tarıma elverişli olmayan iklimlerde, kapalı alanlarda ve mega kentlerde sürdürülebilir tarım ve beslenmeye yönelik çözümler üretmektedir. 20 yılı aşkın mühendislik ve yönetim tecrübesiyle şirketin temsil, genel yönetim, iş geliştirme, inovasyon ve teknoloji geliştirme süreçlerini yönetmektedir.
1604048099-2d81debd1b11f9f9
Hazel Topçu
The Snack House Ürün Müdürü
İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans eğitimimi tamamladıktan sonra yurtdışına gidip bir süre genetik üzerine çalıştı. Türkiye’ye geri döndükten sonra 4 yıl boyunca iş analisti ve proje yönetimi gibi görevlerde yer aldı. Yeni bir yaşam alanı arayışı ile gittiği uzak doğu seyahati ilham oldu ve kendi ihtiyacı için üretime başladığı ürünlerin aslında birçok insanın ihtiyacının olduğunu fark etmesiyle The Snack Haus markasını yarattı. Hem perakende sektöründe farklı ürünler sunuluyor, hem de üreticiler için yeni ürünler geliştirmektedir. Şuana kadar 2 Kosgeb, 1 Tubitak hibesi alıp arge faliyetlerini sürdürmektedir. "Green enterpreneurship idea challenge" ve "Change Maker Women in Tech" gibi 2 yurtdışı olmak üzere 10dan fazla yarışmada ödül kazanmıştır.
1604049078-4cdec8bb789ee0f1
Nehir Gülşen Boyacıoğlu
Vahaa Kurucu Ortak & CBDO
Nehir Gülşen Boyacıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararasi İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra Philip Morris, Borusan Otomotiv, Pfizer gibi şirketlerdeki kurumsal tecrübeleri sonrası girişimcilik hayatına atıldı. Hızlandırma şirketlerinde girişim hızlandırma programları yönetti, girişimlere danışmanlık verdi. Daha sonra girişimlere ve kurumlara danışmanlık veren kendi şirketini kurdu ve Ağustos 2019’dan beri dikey tarım çözümleri sunan girişim Vahaa’nın kurucu ortağı ve iş geliştirme direktörü olarak calışıyor.
1604049207-d5d608e4d559f2c6
Pamir Yanık
Fazla Gıda Proje Müdürü
Fazla Gıda’da Proje Müdürü olarak görev alan Pamir Yanık, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Fazla Gıda’dan önce KPMG’de Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi tarafında 2 senelik danışmanlık tecrübesinin ardından, danışmanlık esnasında tanıştığı Finans Teknolojileri ve Ödeme Dünyasının dinamiklerini daha iyi anlayabilmek için iyzico’ya geçiş yapmıştır. Yeni ismi iyzico by PayU bünyesinde 4 yılda 3 farklı departman ve 1 exit süreci görme şansı elde eden Pamir Yanık, son 1.5 sene içerisinde İstanbul ve Türkiye girişim sektörünün kalbinde çalışmalarını yürütmüş ve bu noktada tanıştığı Fazla Gıda’ya, global ve yerel projelerin yönetimi dışında, tüm paydaşlar ile yapılan iç ve dış iletişimlerden, kurum içi yönetimsel süreçlerin dizayn ve uygulanması sorumluluğu ile Şubat 2020 itibari geçiş yapmıştır.
1604049588-62480878b9fdc1a1
Zeynep Gülşen
Hyve Group Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departman Yöneticisi
1984 yılında Adana’da doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü bitirdi.

Eğitim hayatı sırasında yurtiçi & yurtdışı birçok mesleki ve kültürel projenin geliştirilmesi ve organize edilmesinde yer aldı. Akademik ve sosyal deneyimlerini içerik yönetimi ve organizasyonel beceriyle buluşturmak adına eğitimini tasarım kültürü ve yönetimi alanıyla güçlendirmek istedi. Yüksek lisans eğitimi için 2 yıl Roma’da yaşayarak, Domus Academy “Kültürel Deneyim Tasarımı ve Yönetimi” programını bitirdi.

DS Mimarlık, Arzu Nuhoğlu Peyzaj Tasarım Ofisi, Yalova Karaca Arboretumu, UIA İstanbul, İKSV, MEDFilm Festival Rome ve Xister Digital Creative Agency ofislerinde staj ve part-time çalışmalarında bulundu.

Eğitimini aldığı disiplinini, yaratıcı endüstrilere olan ilgisini ve yapı sektöründe önemsediği sosyal etkiyi buluşturmak üzere Nisan 2010’da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Eğitim ve Etkinlikler Sorumlusu olarak kariyerine başladı. Ocak 2014’te Etkinlikler Yöneticisi olarak yapı, mimarlık, gayrimenkul, şehircilik ve tasarım alanlarında eğitim, yarışma ve etkinliklerin proje geliştirme, içerik yönetimi, iletişim, pazarlama ve operasyonlarını yönetti.

Ocak 2018’den beri yapı, turizm, gıda, kozmetik ve raylı sistem alanlarında bölgemizde uluslararası ihtisas fuarları düzenleyen Hyve Group’ta Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departman Yöneticisi olarak çalışıyor. Birimiyle birlikte fuarlar içindeki ticari ve sosyal etkileşimi nitelikli ve uzun soluklu kılmak üzere, bilgi, networking ve ilham kaynağı olmayı amaçlayan içerikler geliştirmeye, farklı formatta etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.