About
Yerel ve uluslararası ticaretin en önemli platformlarından biri olan fuarcılık sektörü, dijital ve geleneksel yöntemlerin uyumuyla yerel ve küresel ekonomileri desteklemeye ve yön vermeye devam ediyor.

Bu vizyonla hareket ederek, BeautyEurasia, 16 -18 Haziran 2021 tarihlerinde İFM - İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuar öncesinde, 23-25 Şubat tarihlerinde sanal buluşmalar serisini organize ediyor. 3 gün boyunca sürecek bu dijital buluşmalar, sektörel webinarlara, VIP alım heyeti sunumlarına ve sanal B2B toplantılarına ev sahipliği yapacak

Yol haritanızı oluşturmak ve sektörel ipuçları edinmek adına ziyaretçiler, katılımcılar ve sektör profesyonellerine açık olan 23 Şubat günü webinarında buluşma üzere!
***
One of the locomotive platforms of local and international trade, exhibition industry is continuing to support and lead local and international economies by combining digital and traditional methods.

In light of this vision, BeautyEurasia is organizing virtual meeting series from 23 – 25 February prior to the show which will be held from 16 – 18 June 2021 at Istanbul Expo Center. The meetings are comprised of industry webinars, VIP hosted buyer presentations and virtual B2B meetings.

In order to create your roadmap and get sectoral tips, we welcome all our show visitors, exhibitors and industry professionals to our webinar. Don’t miss this series on February 23!
***
*23 Şubat webinarının dili Türkçe ve İngilizce’dir. / The language of the February 23 webinar is Turkish and English.

*23 Şubat webinarı fuar ziyaretçilerimiz, katılımcılarımız ve tüm sektör profesyonellerinin izlemesine açık olacaktır. / The 23 February webinar will be open to the viewing of our fair visitors, exhibitors and all industry professionals.

*24 ve 25 Şubat günleri ise sadece fuar katılımcılarımıza özel kapalı etkinlikler olarak düzenlenecektir. / On the 24th and 25th of February, the events will be held closed and only to our exhibitors.

23 Şubat / Feb. 2021 AGENDA

13:00-13:15 KRİZDEN ÇIKIŞTA TİCARİ AÇILIM SAĞLAYAN PLATFORMLAR / Platforms That Help Increase Trade Volume After The Pandemic

Kemal Ülgen – Hyve Group Doğu ve Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü, Hyve Türkiye Genel Müdürü / Hyve Group E & SE Regional Director, Hyve Turkey General Manager

- Ekonominin Canlanmasında Fuarların Rolü / Role of Exhibitions in Reviving Economies
- Sektörde Dijital ve Geleneksel Yöntemlerin Uyumu / Unison of Digital and Traditional Methods
- Endüstride Fuarcılık Teşvikleri / Exhibition Incentives in the Industry
- “Yeni Normalde” Alınan Önlemler / Measures Taken in the New Normal

13:15-13:45 SEKTÖRÜN 2021 ANALİZİ VE YENİ YIL ÖNGÖRÜLERİ / 2021 Analysis of the Industry and Forecasts of the Year

Dr. Can Fuat Gürlesel – Economist, Danışman / Economist, Consultant

- Kozmetik Sektöründe İlk Çeyrek Nasıl Geçti? / A Complete Breakdown of the First Quarter in the Cosmetics Industry - - Kozmetik Sektörü İhracat Fırsatları / Export Opportunities in the Cosmetics Industry
- Dış Piyasa İhtiyaçları için Yenilikler / Innovations for Foreign Market Necessities
- Türkiye’de Global Yatırım Olanakları ve İpuçları / Global Investment Opportunities and Tips in Turkey

14:00-15:00 PİYASA ANALİZİ VE SAHADAN DENEYİMLER / Market Analysis and Field Experiences

Moderator: Cansu Canan Özgen – TV Sunucusu, Gazeteci, Yazar / TV Presenter, Journalist, Writer
Cihat Dündar – BIO’TA Laboratuvarları Yön. Kr. Bşk. / BIO’TA Laboratories CEO
Jalal Al Bajalan – Bandido Cosmetics Genel Müdürü / General Manager
Sevginar Baştekin – 1K Kimya Yön. Kr. Bşk / 1K Chemistry CEO

- Kriz Dönemlerinde Liderlik
- Kriz Dönemlerinde Marka Yönetimi
- Sektörün Yeni İş Yapış Biçimleri
- Pazarlama Faaliyetlerinde “Yüz Yüze” Ticaretin Önemi
When
Tuesday February 23, 2021, starting at 1:00 PM +03
WEBINAR ENDED
Presenters
1612944672-81b39c25c33787cf
Zeynep Gülşen
Hyve Group Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departman Yöneticisi / Head of Content
1984 yılında Adana’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ardından Yüksek lisans eğitimi için 2 yıl Roma’da yaşayarak, Domus Academy “Kültürel Deneyim Tasarımı ve Yönetimi” programını bitirdi.

Nisan 2010’da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Eğitim ve Etkinlikler Sorumlusu olarak kariyerine başladı. Ocak 2014’te Etkinlikler Yöneticisi olarak yapı, mimarlık, gayrimenkul, şehircilik ve tasarım alanlarında eğitim, yarışma ve etkinliklerin proje geliştirme, içerik yönetimi, iletişim, pazarlama ve operasyonlarını yönetti.

Ocak 2018’den beri yapı, turizm, gıda, kozmetik ve raylı sistem alanlarında bölgemizde uluslararası ihtisas fuarları düzenleyen Hyve Group’ta Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departman Yöneticisi olarak çalışıyor. Birimiyle birlikte fuarlar içindeki ticari ve sosyal etkileşimi nitelikli ve uzun soluklu kılmak üzere, bilgi, networking ve ilham kaynağı olmayı amaçlayan içerikler geliştirmeye, farklı formatta etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

She was born in Adana in 1984. Having graduated from Tarsus American College, she majored in Landscape Architecture at Istanbul Technical University, Faculty of Architecture.

She started her career as the Building-Industry Center (YEM) Training and Events Official in April 2010. As the Events Manager, in January 2014, she took charge of project development, content management, communications, marketing, and operations regarding the trainings, contests, and events about construction, architecture, real estates, city planning, and design.

Since January 2018, she has been serving as the Head of Content and Events at Hyve Group which organizes international and specialized exhibitions related to construction, tourism, food, cosmetics, and rail systems in our region. In order to make the commercial and social interaction in exhibitions qualified and long-lasting, she continues to develop content that aims to become a source of knowledge, networking, and inspiration and to organize events with various formats.
1612945103-d709298931a7e26f
Kemal Ülgen
Hyve Group Doğu ve Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü, Hyve Türkiye Genel Müdürü / Hyve Group E & SE Regional Director, Hyve Turkey General Manager
1972, Ankara doğumlu olan Kemal Ülgen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladıktan sonra iş hayatına 1997 yılında Procter&Gamble’da başladı. Satış ve pazarlama departmanında farklı görevler alan Ülgen, Kasım 2001‘de BAT ailesine Ticari Pazarlama İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı. Ülgen, 2007 yılında Imperial Tobacco bünyesinde Ticari Pazarlama Yöneticiliği görevini üstlenmesinin ardından yine Imperial Tobacco’da İngiltere, BAE, Umman ve Katar’dan sorumlu Ülke Müdürü olarak kariyer hayatına devam etti. Imperial Tobaccodan sonra Herbalife Türkiye Genel Müdürlük görevini yürüten Kemal Ülgen, 2018 senesinde Hyve Group Bölge Direktörü oldu. Ülgen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Born in Ankara in 1972, Kemal Ülgen graduated from the Middle East Technical University, Department of Business Administration, and then started his career in 1997 at Procter&Gamble. Mr. Ülgen, who assumed various roles in Sales and Marketing Department, joined BAT as a Commercial Marketing Business Development Manager as of November 2001. After working as the Commercial Marketing Manager of Imperial Tobacco in 2007, Mr. Ülgen continued his career again at Imperial Tobacco as a Country Manager responsible for the UK, the UAE, Oman, and Qatar. After Imperial Tobacco Kemal Ülgen became General Manager of Herbalife Turkey. In 2018 Kemal Ülgen continued his career as the Regional Director of Hyve Group. Mr. Ülgen is married and has two children.
1612945604-259503019578a713
Dr. Can Fuat Gürlesel
Ekonomist, Danışman / Economist, Consultant
1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana bilim dalında 1988 yılında yüksek lisans 1989 yılında ise doktora programını tamamlayarak 1990 yılında doktor unvanı aldı.

1990 yılından bu yana kurucusu olduğu Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri Şirketi ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri; Küresel Ekonomik Gelişmeler ve Eğilimler, Makro Ekonomik Analiz ve Değerlendirmeler, Ekonomik Beklenti ve Öngörüler, Sektör Araştırma Raporları, Sektör Strateji Raporları, Şirketlere Kurumsal Strateji Danışmanlığı, Kent Ekonomileri, Sektör Etki Analizleri ve diğer çalışmalar.

Danışmanlık Hizmeti Verilen Kurumlar; İş örgütleri, Sanayi Ve Ticaret Odaları, Birlikler, Yerel Yönetimler, Yabancı Yatırımcılar, Reel Sektör Şirketleri ve diğer İş Kurumları.

Was born in İstanbul, 1965, Graduated Economy Faculty, İstanbul University 1987,
Master Degree, Economy, Institute of Social Science, İstanbul University 1988 and,
Doctorate Degree, Economy, Institute of Social Science, İstanbul University 1990.

Founder and General Director of Economy and Strategy Consultancy Services Limited Company. Company provides economic, social and politics consultancy services since 1991. Company also prepares sectoral research and prognoses report.
1613134038-14c4d1a56d66cbba
Cansu Canan Özgen
TV Sunucusu, Yazar / Tv Presenter, Writer
İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü mezunu Cansu Canan Özgen. Habertürk TV’de çalıştığı 2013-2018 yılları arasında haber kuşaklarında sunuculuk yapmış, ayrıca gizem-strateji ve tarihsel konuların ele alındığı "Öteki Gündem" programı ile ekranlara gelmiştir. 2018'de Habertürk TV'den ayrılarak Turkuvaz Medya grubuna geçerek Atv, A Haber ve A Para’da haber kuşakları ve programlar sunmuştur. 2019 yılından 2020 Nisan ayına kadar TV8'de "8'de Bugün" programıyla ekranda olmaya devam etmiştir. Sunuculuk kariyeri dışında bireysel olarak ve konusunda uzman isimler ile birlikte kitaplar yazıp yayınlayan Cansu Canan Özgen, ayrıca birçok kitap semineri ile fuarda konuşmacı olarak yer almıştır. Digital platformlarda çalışmalarına devam etmektedir.

Cansu Canan Özgen graduated from ITU Department of Mining Engineering. She worked as a TV host at Habertürk TV between 2013-2018, presenting news programs, as well as the program titled “Öteki Gündem” where certain mystical and strategic issues and historical matters were discussed. In 2018, she left Habertürk TV to join Turkuvaz Media Group and started to present news and other programs at ATV, A Haber, and A Para. From 2019 until April 2020, she hosted the TV program titled “8’de Bugün” at TV8. Aside from her career as a TV presenter, Cansu Canan Özgen, who has numerous books published which she wrote individually or in collaboration with certain experts, took part in many book seminars and exhibitions as a speaker. She continues her work on digital platforms.
1613134261-27de2ea74f01b0d2
Jalal Albajalan
Bandido Cosmetics Kurucusu / Founder of Bandido Cosmetics
1982 yılında, marangoz bir babanın oğlu olarak Bağdat’ta doğan Jalal Albajalan, 1993 yılında ticarete atıldı. 1998 yılında Irak’tan ayrılıp Türkiye’ye geldi ve 2 sene sonra Avrupa’ya göç etti. 10 sene Almanya’da yaşadıktan sonra tekrar Türkiye’ye dönen Albajalan’ın kozmetik sektörüne girişi ise bir palet ürün alarak başladı. Kısa sürede başarı sağlayan Albajalan 2016 yılında sektörün önde gelen üreticilerinden biri haline geldi.

Jalal Albajalan, born in 1982 in Baghdat as the son of a carpenter, took up business life in 1993. He left Iraq in 1998 to arrive in Turkey and after two years, he migrated to Europe. Albajalan's introduction into the cosmetics sector started with him purchasing a pallet of products, who returned to Turkey after living in Germany for 10 years. Achieving success in such a brief time, Albajalan became one of the leading manufacturers in the sector in 2016.
1613134478-25caa9dd1757bd05
Sevginar Baştekin
1K Kimya Yönetim Kurulu Başkanı, Kimyager / Chairperson of 1K Kimya, Chemist
Kimyager Sevginar BAŞTEKİN, 1988 yılında İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve profesyonel iş hayatına biyokima alanında Biruni Laboratuvarlar’ında başladı. 2000 yılında ise Ar-Ge’sini, tasarımlarını ve üretimini kendi yaptığı ürünlerle temizlik sektörüne adım attı.

2010 yılında eşi Özcan BAŞTEKİN ile %50 ortaklık yapısı ile 1K Kimya’yı kurdu. Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu 1K Kimya A.Ş.’de, bilgi birikimini ve tecrübesini yönetimindeki AR-GE ekibiyle birlikte kullanarak, HighGenic markası ile yenilikçi temizlik ürünleri üretimine başladı. Geliştirdiği HighGenic Silikonlu Temizleyici ise Marketing Türkiye Dergisi ve Wizsight Araştırma iş birliğiyle gerçekleşen “2017’nin En Yenilikçi Ürünleri” araştırmasında, temizlik ürünleri kategorisinde ‘”Yılın En Yenilikçi Ürünü’’ seçildi.

“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” yarışmasında, 2017 yılının Kadın Girişimcisi seçilen Sevginar BAŞTEKİN, 1K Kimya A.Ş.’deki YKB görevini sürdürmeye devam ederken bir yandan da kimyager olarak Ar-Ge departmanının başında, HighGenic markalı yeni ürünler ve formüller geliştirmeye devam etmektedir.

The chemist Sevginar BAŞTEKİN graduated from ITU Department of Chemistry Engineering in 1988 and started her professional career in biochemistry at Biruni Laboratories. In 2000, she took her first steps into the cleaning sector with the products, which she directly undertook the R&D, the designs, and manufacturing all by herself.
In 2010, she founded 1K Kimya together with her spouse Özcan BAŞTEKİN with 50% partnership structure. Using her knowledge and experience together with the R&D team under her command, she started to manufacture cleaning products under the brand name HighGenic at 1K Kimya A.Ş., of which she is the Founding Partner and the Chair of the Executive Board. The HighGenic Silicone Cleaner, developed by her, was selected as "The Most Innovative Product of the Year" under cleaning products category in "The Most Innovative Products of 2017" survey which was conducted in cooperation with Marketing Turkey Magazine and Wizsight Research.

Sevginar BAŞTEKİN, who was selected as the woman entrepreneur of 2017 in the contest “The Woman Entrepreneur of Turkey”, continues to serve as the Chair of the Executive Board at 1K Kimya A.Ş., while developing new HighGenic products and formulas as a chemist, taking charge in the R&D department.
1613390831-1be32380d835107e
Uluç Küçükalkar
B’IOTA Laboratories EMEA - EU Satış ve Pazarlama Müdürü / EMEA - EU Marketing & Sales Manager at B’IOTA Laboratories
1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Uluç Küçükalkar orta ve lise öğrenimini Üsküdar Amerikan Lisesinde tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine ilaç sektöründe başlayan Uluç Küçükalkar’ın uzun yıllar OTC ve FMCG kategorilerinde satış ve pazarlama alanında deneyimleri olmuştur.

Procter& Gamble, Eli Lilly, Deva Holding, Queisser Pharma, Coty gibi alanında öncü şirketlerde Marka Müdürü, Grup Marka Müdürü, Kategori Müdürü, Pazarlama Müdürü gibi iç pazar ve yurt dışı görevlerde bulunmuştur. Uzmanlık alanları marka yönetimi, ürün geliştirme, reklam ve strateji olan Uluç Küçükalkar 2019 yılı itibariyle deneyimlerini ihracaat alanında kullanmaktadır. 2019 yılında başladığı ihracaat kariyerini Biota Laboratuvarlarında EMEA/ EU Satış / Pazarlama Müdürü olarak sürdürmektedir.

Uluç Küçükalkar, born in 1986 in Istanbul, graduated from Koç University, Department of International Relations, after having completed his secondary and high school education from Üsküdar American High School. Uluç Küçükalkar, who started his career at a pharmaceutical industry, has gained experience in OTC and FMCG categories in sales and marketing over years.

He served under various roles in domestic and foreign markets, such as the Brand Manager, Group Brand Manager, Category Director, Marketing Director at many industry-leading companies which include Procter & Gamble, Eli Lilly, Deva Holding, Queisser Pharma, and Coty. Uluç Küçükalkar, who specializes in brand management, product development, advertising and strategy, has been channeling his experience into exporting since 2019. He is currently continuing his career as the EMEA/EU Marketing/ Sales Director at Biota Laboratories, where he started to work in 2019 and has been in charge of exporting.
Register To Watch Recording
First Name*
Last Name*
Email Address*
Company / Firma Adı*
Title / Ünvan*
Phone Number / Telefon Numarası*
Marketing Permission
Hyve Group Plc gizliliğinize önem verir – bunu Gizlilik Politikamızda okuyabilirsiniz. Bu etkinlikle ilgili olarak sizinle iletişime geçmemiz gerekebilir. Ayrıca sektörünüzle ilgili diğer benzer etkinlikler ve bunlarla ilgili bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu etkinliğe katılarak, Hyve Group Plc'nin sizinle burada açıklandığı şekilde ve diğer durumlarda, Gizlilik Politikamızda belirtilen şekilde iletişime geçebileceğini kabul etmiş olursunuz. Tercihlerinizi güncellemek için bizimle iletişime geçerek istediğiniz zaman bu pazarlama iletişimlerinden vazgeçebilirsiniz.Aydınlatma Metni için: https://turkey.hyve.group/KVKK-Aydinlatma-Metni / Hyve Group Plc takes your privacy seriously – you can read about this in our Privacy Policy. We may need to contact you in relation to this event, and we would also like to send you information relating to other similar events and events relevant to your industry. By attending this event, you acknowledge that Hyve Group Plc may contact you as described herein and as otherwise set out in our Privacy Policy. You may opt out of these marketing communications any time by contacting us to update your preferences. https://www.hyve.group/Privacy-policy
Okudum, anladım / I acknowledge this. *
We use BigMarker as our webinar platform. By clicking Register, you acknowledge that the information you provide will be transferred to BigMarker processing in accordance with their Terms of Service and Privacy Policy.